Znajdujesz się w wersji demo serwisu Furgonetka.pl

Znajdujesz się w wersji demo serwisu Furgonetka.pl

How can we help you?

Search by category

Czy kurier może dostarczyć przesyłkę w sobotę?

Czasami napięty grafik dnia czy tygodnia nie pozwala nam odebrać przesyłki w dni robocze. Jeśli pracujesz od poniedziałku do piątku i jesteś w domu dopiero wieczorami, to niekiedy przy zamówieniu przesyłki możesz wybrać opcję, jaką jest „dostarczenie przesyłki w sobotę”. Wtedy wysyłka kurierem będzie droższa, ale paczka dojdzie szybciej.

 

Dostarczenie przesyłki w sobotę

 

Dostarczenie przesyłki w sobotę jest dodatkowo płatną usługą skierowaną do Klientów, którzy nie mogą odebrać paczki w dni robocze. Ta usługa nie wchodzi w zakres paczki standardowej – trzeba za nią dodatkowo zapłacić. Zwykle ma ona zastosowanie w przypadku paczek zamawianych w piątek – kiedy np. nie chcesz czekać na swoje zakupy do poniedziałku.

 

Usługa ta może być zlecona tylko i wyłącznie w momencie nadawania przesyłki (nie można jej później domówić) oraz tylko po konsultacji z firmą kurierską. Nie każdy kurier oferuje dostarczenie przesyłki w sobotę na terenie całego kraju. Zwykle możliwe jest to tylko w niektórych lokalizacjach, np. w dużych miastach. Przed złożeniem zamówienia upewnij się, że kod pocztowy odbiorcy jest dostępny dla usługi “dostarczenie przesyłki w sobotę”.

 

Koszt dostarczenia paczki w sobotę

 

Za dostarczenie w sobotę trzeba dopłacić, a wysokość dopłaty jest różna w zależności od wybranej firmy kurierskiej oraz regionu, do którego paczka ma dotrzeć. W niektórych firmach dopłata ta jest procentowa, w innych jest wyrażona kwotowo.

 

Ważne: Przesyłka nie zostanie dostarczona w sobotę, jeśli ta sobota jest jednocześnie dniem ustawowo wolnym od pracy i świątecznym. W takim przypadku zastosowanie ma cena odpowiadająca usłudze „dostarczenie w niedzielę lub święto”.

 

W niektórych firmach kurierskich Klient ma możliwość osobistego odbioru przesyłki w sobotę, ale tylko wtedy, kiedy przesyłka jest wysłana w trybie standardowym – z doręczeniem w poniedziałek. Zanim jednak wybierzesz się do punktu odbioru, skontaktuj się telefoniczne z firmą i dopytaj, czy taki odbiór będzie możliwy.

 

Dokładną cenę swojej paczki z usługą „dostarczenie w sobotę” sprawdzisz korzystając z kalkulatora.

 

 

Was this article helpful?
Thank you for the feedback.

0 / 280

Thank you for the feedback.
Thank you for the suggestion.

Contact us

Our Customer Service Department works from Monday to Friday 8:00 - 16:00.

Write us

What do you want to ask about?

You can check the shipping price yourself in the Pricelist. If you have additional questions, please provide the exact weight and dimensions (length, width, height) of the parcel and postal code of the sender and recipient.
If you plan to send more packages, ask for an offer. A message with this topic will go to the sales department.

Add next attachment (optional)
Select files from disk. You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

If your case concerns specific shipments, please provide their numbers. You can skip the field in case of general questions.

Could not attach files:

You can upload 10 files up to 5 MB each. Allowed file extensions: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Drop files to attach them.

You can upload up to 10 files in jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip or rar format with a maximum size of 5 MB each.

Meet our Customer Service team

Monika
Michał
Anna
Ewelina
Monika
Marzena
Oskar
Sylwia
Mateusz
Aleksandra
Aneta
Magdalena
Robert
Małgorzata
Daria
Joanna
Marcin
Kamila
Ewelina
Dominika
Dawid
Marta
Ireneusz
Rafał
Agnieszka
Paulina
Paulina
Sylwia
Paulina
Karolina
Paulina
Krzysiek
Karolina
Natalia
Magdalena
Kamil
Artur

Furgonetka uses cookies files. By using the website you agree to their storage. I accept