Środowisko testowe

Jak możemy Ci pomóc?

Szukanie wg kategorii

Ile czasu trwa doręczenie przesyłek międzynarodowych?

Mieszkańcy Polski coraz częściej wyjeżdżają za granicę – głównie w celach zarobkowych, ale też turystycznych. W związku z tym coraz częściej pojawia się konieczność wysłania przesyłki kurierskiej, a rozwój usług kurierskich, szczególnie rynek przesyłek międzynarodowych rośnie dzięki temu w siłę. Dziś można bez problemu kupować w zagranicznych sklepach internetowych czy serwisach aukcyjnych, a na zamówione towary czeka się tylko kilka dni.

 

Jak sprawdzić, kiedy dojdzie paczka z zagranicy?

 

Za pośrednictwem naszego serwisu zlecisz wysyłkę dokumentów i paczek o wadze do 40 kg. Przesyłkę zagraniczną można nadać za pomocą strony Furgonetka.pl. Wystarczy podać dane Nadawcy i Odbiorcy oraz informacje dotyczące paczki, takie jak jej waga czy wymiary oraz wybrać dodatkowe opcje. W efekcie wyświetli się lista firm kurierskich, jakie mogą dostarczyć tę przesyłkę.

 

Termin doręczenia przesyłki zagranicznej

 

Dostarczenie paczki na terenie Europy trwa zwykle 1-3 dni (do najbliższych sąsiadów) i 4-5 dni do bardziej oddalonych krajów, takich jak np. Portugalia, Włochy czy Szwecja oraz ok. tydzień, kiedy paczka ma być dostarczona do któregoś z państw bałkańskich. Najdłużej dochodzą przesyłki kurierskie adresowane do Rosji oraz poza granice Europy. Powodem takiego stanu rzeczy są zdecydowanie dłuższe odprawy celne oraz większe odległości, jakie muszą pokonać paczki.

 

Usługi ekspresowe

 

Jeśli chcesz, żeby Twoja paczka dotarła do Odbiorcy jak najszybciej, masz możliwość skorzystania z opcji przesyłki ekspresowej. Taka przesyłka jest wysyłana pocztą lotniczą i dociera do Odbiorcy zwykle w ciągu 24 godzin, co jest szczególnie przydatne np. w dostarczaniu przesyłek biznesowych. Należy jednak pamiętać, że dopuszczalny czas transportu może wynieść nawet do 3 dni roboczych.

 

Musisz wiedzieć, że w przypadku transportu międzynarodowego paczka będzie kilkakrotnie zmieniała miejsce – będzie przekazywana z jednej sortowni do drugiej, więc trzeba ją odpowiednio zapakować. Warto też skorzystać z usługi ubezpieczenia paczki, bo wiadomo, że im więcej kilometrów musi pokonać, tym większe jest ryzyko, że może ulec uszkodzeniu. Trzeba też pamiętać, że deklarowane terminy dostarczenia w pewnych przypadkach mogą nie mieć zastosowania. Zmieniające się warunki drogowe czasami powodują opóźnienia w doręczeniach, a firma kurierska nie ma na to wpływu, więc 1 dzień opóźnienia zawsze jest możliwy, choć są to bardzo rzadkie przypadki.

 

Jeśli chcesz nadać przesyłkę międzynarodową, przejdź na stronę Furgonetka.pl.

 
Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

Napisz do nas

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć.

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar
o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Zadzwoń, jeśli preferujesz kontakt telefoniczny

+48 22 112 08 35

Oczekujący na połączenie: ---

Czas oczekiwania: około --- min.

Poznaj nasz zespół Obsługi Klienta

Monika
Michał
Anna
Ewelina
Monika
Marzena
Oskar
Sylwia
Mateusz
Aleksandra
Aneta
Magdalena
Robert
Małgorzata
Daria
Marcin
Kamila
Ewelina
Dawid
Marta
Ireneusz
Rafał
Agnieszka
Sylwia
Paulina
Karolina
Paulina
Karolina
Natalia
Magdalena
Kamil
Artur
Agata
Julita
Patrycja
Łukasz
Norbert
Aleksandra
Ewa
Łukasz
Anna
Sylwia

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem