idea furgonetka box

Jedna sieć, wiele możliwości

Ideą Furgonetka BOX jest różnorodność. Od zawsze stawiamy na agregację wielu podmiotów w jednym miejscu. Dzięki temu jesteśmy
w stanie spełnić wymagania wielu stron transakcji i stworzyć uniwersalne rozwiązanie dostępne dla wszystkich.

Otwartość

Nasza oferta jest skierowana nie tylko do dużych operatorów kurierskich, ale też do sieci handlowych, sklepów internetowych, małych firm, wspólnot mieszkaniowych, a nawet osób indywidualnych. Dlaczego? Bo uważamy, że automaty paczkowe powinny być jak najbliżej Klienta i tylko dzięki docieraniu przez wiele różnych podmiotów będziemy skuteczni.

furgonetka box otwartość

Mnogość formatów

Kto powiedział, że automaty paczkowe mogą mieć tylko jeden, bardzo do siebie zbliżony, format? Stawiamy na wiele wersji: od bardzo małych na 4 skrytki po ogromne - mające kilkaset skrytek i kształt kontenera morskiego.

furgonetka box

Różnorodność

Automaty nie zastąpią tradycyjnych punktów nadań i odbiorów, ale je uzupełniają. Sieć Furgonetka Punkt będzie nadal niezastąpiona w wielu przypadkach - pracownik w punkcie sprawdzi tożsamość, wyda przesyłkę gabarytową albo przetrzyma paczkę przez dłuższy czas.

furgonetka box

Nasze cele

 • Efektywność

  Multibrandowość sieci zwiększa efektywność ekonomiczną automatu paczkowego, tam gdzie nie jest to możliwe teraz.

  furgonetka box efektywność
 • Duża skala

  Otwarta sieć pozwala na pojawienie się automatów w wielu miejscach, w krótkim czasie.

  Furgonetka box
 • Nowy standard

  Chcemy stworzyć nowy standard dostawy. Multibrandowe automaty w przyszłości będą standardem na wzór skrzynek pocztowych.

  furgonetka box

Skąd pomysł na Furgonetka BOX?

To naturalna konsekwencja naszego rozwoju. Od ponad 10 lat agregujemy usługi kurierskie w sieci, a rok temu stworzyliśmy sieć punktów stacjonarnych do nadawania paczek – Furgonetka Punkt. W naszych działaniach od początku stawiamy na niezależność. Udostępniamy ekosystem, z którego może skorzystać każdy zainteresowany, czerpiąc przy tym korzyści. Nasze doświadczenie i zasoby pozwalają na stworzenie rozwiązania, które może być łatwo wdrożone przez tysiące zainteresowanych jednocześnie.

furgonetka box technologia

Unikalne rozwiązania to nasza specjalność

Od lat dostarczamy najlepsze technologicznie rozwiązania dla branży kurierskiej. To doświadczenie wykorzystujemy również do budowania sieci otwartych automatów paczkowych, aby zaoferować proste i łatwo dostępne usługi dla wszystkich zainteresowanych.

Technologiczne DNA

 • Bezpieczeństwo

  Rozproszone rozwiązanie zapewniające wysoką dostępność w kilku lokalizacjach, 24/7, wykorzystujące internet rzeczy (IoT) z szyfrowaniem przekazywania danych.

  bezpieczeństwo furgonetka box
 • Skalowalność

  Automatyczne skalowanie w chmurze (tzw. infrastruktura serverless), które zapewnia szybkość działania systemów niezależnie od obciążenia.

  furgonetka box skalowalność
 • API

  Łatwa możliwość integracji poprzez REST API dostępna dla operatorów kurierskich, branży e-commerce i klientów indywidualnych np. chcących połączyć rozwiązanie z automatyką domową.

  furgonetka box API

Za technologią stoją ludzie

Nasz zespół tworzy ponad 100 profesjonalistów z różnych dziedzin, którzy każdego dnia pracują nad tym, aby nadawanie przesyłek stało się jeszcze prostsze. Teraz te doświadczenie chcemy wykorzystać również do obsługi odbiorów paczek. Doskonale znamy potrzeby dzisiejszych konsumentów i potrafimy stworzyć usługi odpowiadające ich wymaganiom.